Amazon ERROR 8560

Amazon ERROR 8560

Co způsobuje chybu 8560?

Objevuje se vám chyba 8560? Vypadá to, že ve vašem feedu chybí některé povinné údaje, které Amazon požaduje. 
Například se může stát, že nějaká důležitá hodnota je neplatná. Nebo ID produktu nepodpovídá existujícímu ASIN. Pokud je ID vašeho produktu v katalogu Amazonu nové, je třeba vytvořit nový ASIN. Ujisťete se, že byl produkt odpovídajícím způsobem kategorizován a že byly správně zmapované všechny požadované atributy obsahu.
Každá kategorie produktů na Amazonu má jedinečnou šablonu inventárního souboru. A požadované atributy se v této šabloně liší podle toho, jaký typ produktu prodáváte. To znamená, že některé produkty mohou vyžadovat více informací než jiné, což může být matoucí a může to vést k chybám.

Jak chybu 8560 vyřešit a zároveň jí předcházet?

Jakmile se rozhodnete pro některou kategorii produktů, nezapoměňte si stáhnout správnou šablonu intevtárního souboru. Poté v souboru zkontrolujte záložku "definitions" a zobrazte příslušné požadavky na atributy.

Rovněž se ujistěte, že váš produktový feed obrahuje přesné kódy UPC, EAN a ISBN. Pro UPC je to 12 číslic, pro EAN je to 13 číslic a pro ISBN je to 10 číslic. Pokud se tyto kódy produktů liší byť jen o jediný znak, může to mít za následek hlášení chyby 8560.

Náš tip: Na internetu existuje spoustu validátorů UPA a EAN, které vám hned řeknou, zda je vaše číslo platné či nikoli.