5 nejčastějších chyb při prodeji na Amazonu

15.04.2022

Stát se úspěšným prodejcem na Amazonu není zrovna jednoduchý úkol. Nic neulehčuje ani přístup samotné platformy, která disponuje celou řadou pravidel. Ty však nemusí být vždy zrovna srozumitelná, a proto se někteří z prodejců neustále dopouštějí stejných chyb. My se dnes podíváme na pět těch nejčastějších.

1. Propojení či vedení více účtů

Velká část prodejců se stále domnívá, že je možné si u Amazonu založit více účtů. Bohužel tomu tak není a v každém případě platí, že na jedno IČO je možné založit pouze jeden účet na Amazonu.

2. Zbrklost při zakládání účtu

Začínající prodejci mají v hlavě jediné, a to vidinu zisku z prodeje svých produktů širšímu trhu. Většina z nich je tedy velmi zbrklá a často napáchají při jeho zakládání tolik chyb, že je na stole i možná blokace účtu na Amazonu. Pokud si nevíte rady, jak na Amazon, můžete využít tento ebook ke stažení zdarma.

3. Nedostatky z hlediska práva

Mezi nejčastější chyby prodejců na Amazonu se řadí i neznalost práva, které se může lišit podle toho, kde své produkty prodáváte. Každý prodejce by si měl tedy uvědomit, že prodej zboží v zahraničí se řídí jinými pravidly a zákony, než na které jste zvyklí.

4. Špatné popisky u produktů

Jen při přidávání produktů se můžete dopustit hned desítek chyb, jejichž náprava vám zabere několik hodin. Prodej na Amazonu se totiž řídí striktními a pevně stanovenými pravidly, kterých se musíte chtě nechtě držet. Vyhnout byste se měli například zahrnutí slevy do popisku produktu či překročení hranice 200 znaků. Se vším vám může pomoci amz GUIDE v podobě ebook ke stažení zdarma.

5. Nedostačující uživatelská podpora

Amazon si zakládá i na kvalitní uživatelské podpoře, které byste měli zaručeně věnovat svoji pozornost. I zde jsou totiž stanovena určitá pravidla, která musíte dodržet. Jste tak povinni odpovědět svým zákazníkům do 24 hodin, a to i během víkendu či svátků

Přemýšlíte nad vstupem na marketplaces? Pomůžeme vám se založením prodejního účtu, listingem produktů, nebo napojením na váš e-shop. 

Napsala jsem pro vás e-book: Jak začít prodávat na Amazonu

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Potřebujete pochopit základní Amazon pojmy
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book ke stažení ZDARMA

  • Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů. Materiály zasílané ode mě, se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti podnikání na internetových tržištích (online marketplaces). Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Já, Gabriela Bernatová amz GUIDE s.r.o., IČ: 25045628, je na základě vašeho souhlasu budu zpracovávat podle zásad o zpracování a ochrany osobních údajů.