AliExpress Marketplace

11.07.2023

Každý známe Aliexpress spíše z pohledu nakupujícího. Na tomto online tržišti lze ale i prodávat. V tomto článku se podívám jak na to. 

Prodej na AliExpress Marketplace není složitý proces.

Registrace

Začněte tím, že se zaregistrujete na AliExpress jako prodejce. Vyplňte potřebné informace o svém obchodě a sledujte pokyny k dokončení registrace.

Vyberte obchodní model

Rozhodněte se, zda chcete prodávat vlastní značku nebo se zaměřit na dropshipping. V případě vlastní značky budete prodávat své vlastní produkty, zatímco dropshipping vám umožní prodávat produkty od dodavatelů bez nutnosti skladování.

Kategorie a produkty

Vhodný výběr produktů

Vyberte si vhodnou kategorii produktů, kterou chcete prodávat. AliExpress nabízí širokou škálu kategorií, od oblečení a elektroniky po domácí potřeby a kosmetiku. Zvažte poptávku, konkurenci a ziskovost různých kategorií při výběru svých produktů.

Jaké produkty jsou vhodné pro prodej na AliExpress?

Kategorií produktů je mnoho, ale některé z nich jsou úspěšnější. 

Napsala jsem pro vás na toto téma více informací na webu www.jaknamarketplace.cz .

Dodavatelé

Naleznete si spolehlivé dodavatele, kteří nabízejí kvalitní produkty za rozumné ceny. Můžete použít AliExpress platformu pro vyhledávání dodavatelů a číst recenze a hodnocení od ostatních prodejců.

Obchodní profil

Vytvořte svůj obchodní profil na AliExpress Marketplace. Zahrňte informace o svém obchodě, popisujte své produkty a přidávejte kvalitní fotografie. Dbáte na profesionální vzhled a jasně komunikujte výhody a vlastnosti vašich produktů.

Správa objednávek a zákaznické podpory

Po začátku prodeje budete muset sledovat objednávky, spravovat dodání a zákaznickou podporu. Dodržujte všechna pravidla AliExpress týkající se dodacích lhůt a kvality služeb, abyste získali důvěru zákazníků.

Marketing a propagace

Abyste získali více zákazníků, zaměřte se na marketing a propagaci svého obchodu. Využijte AliExpress marketingové nástroje, jako jsou kuponové slevy, doporučení a propagace produktů.

Zákaznický servis

Sledujte zpětnou vazbu od zákazníků a pracujte na zlepšování kvality svých produktů a služeb. Udržujte dobrý vztah se svými zákazníky a řešte jejich dotazy a stížnosti rychle a efektivně.


Kdo jsem?

Jmenuji se Gabriela a pomáhám prodejcům s Online Marketplaces od roku 201


Potřebujete pomoci?

Vyplňte prosím kontaktní formulář...