Allegro - E-commerce gigant vstupuje do České republiky

10.05.2023

Allegro, jedna z největších e-obchodních platforem ve střední a východní Evropě, oznámila svůj oficiální vstup na český trh na 9. května 2023. Tento krok slibuje revoluci v online nakupování a přináší nové možnosti pro české zákazníky i prodejce.

Historie Allegra

Allegro, které bylo původně založeno v Polsku v roce 1999, se rychle stalo dominantním hráčem v oblasti e-commerce ve své domovské zemi. S více než 20 lety zkušeností a obrovskou uživatelskou základnou, která dosahuje více než 20 milionů aktivních uživatelů, se Allegro rozhodlo rozšířit svou přítomnost do dalších zemí ve střední a východní Evropě.

Vstup Allegra na český e-commerce trh

Vstup na český trh je strategickým krokem pro Allegro, protože Česká republika má dynamicky rostoucí e-commerce trh a rostoucí poptávku po online nákupu zboží. 

Allegro slibuje českým zákazníkům široký výběr zboží za konkurenceschopné ceny a výhodné podmínky doručování. S příchodem Allegro na český trh se očekává, že se zákazníci budou moci těšit na širokou škálu kategorií zboží, včetně elektroniky, módy, kosmetiky, domácích spotřebičů a mnoha dalších.

Prodejci v České republice také budou mít příležitost využít nové platformy Allegro k rozšíření svého podnikání a dosažení většího počtu zákazníků. Allegro nabízí jednoduché a efektivní nástroje pro prodejce, které jim umožňují spravovat své produkty, sledovat objednávky a komunikovat se zákazníky. Napsala jsem pro vás článek na téma "Nejvhodnější produkty pro Allegro Marketplace"

Konkurence Allegra v České republice

Vstup Allegro na český trh přináší také konkurenci stávajícím hráčům na trhu. Ať už zmíníme Alza.cz, nebo nový Kaufland Marketplace, kterému se zatím obchodně v e-commerce na českém trhu nedaří. 


Kdo jsem?

Jmenuji se Gabriela a pomáhám prodejcům s Online Marketplaces od roku 2014.


Chystáte se prodávat na Amazon Marketplace?

Připravila jsem pro vás dva důležité návody, online kurzy, které vám ušetří spoustu času, práce i probděných nocí. 

1. Jak začít prodávat na Amazonu

  • Přemýšlíte o prodeji na Amazonu?
  • Máte založený prodejní účet a potřebujete poradit s dalšími kroky?
  • Nevíte jak připravit grafiku a texty produktů pro Amazon?
  • Nejste si jistí, že vás Amazon Seller Central je dobře nastaven?

2. Online návod na založení prodejního účtu na Seller Central Amazon

Na začátku vaší cesty je založení prodejního účtu na Amazonu. Tento proces je přísný a pro některé prodejce i složitý.

Poslechněte si video, kde vám vysvětlím, proč tento online průvodce založením prodejního účtu na Amazonu vzniknul.