Amazon Marketplace v severských zemích

12.06.2023

Amazon Marketplace je jednou z největších a nejúspěšnějších e-commerce platforem na světě. Jeho vstup na severské trhy byl tedy výrazným krokem. Prvním oficiálním Amazon trhem severských zemí je pd roku 2020 Švédsko.

Severské země a Amazon marketplace

Prvním právoplatným členem severských zemí na Amazon Marketplace je Švédsko. V roce 2020 Amazon spustil švédskou verzi své platformy a umožnil švédským prodejcům a spotřebitelům využívat výhody Amazon Marketplace. I přes zavedení konkurence na místním trhu se Amazon Marketplace rychle uchytil ve švédském e-commerce prostoru a získává si důvěru spotřebitelů.

Ostatní severské země nemají aktivní své trhy oficiálně a většina nakupujících nakupuje z Amazon.de, nebo z anglického Amazonu. 

Konkurence Amazonu ve Švédsku

Na trhu e-commerce ve Švédsku existuje několik konkurentů Amazon Marketplace. Některé z hlavních konkurenčních platforem, které působí ve Švédsku, jsou:

CDON

CDON je jedním z největších švédských e-commerce webů. Nabízí široký sortiment produktů včetně elektroniky, oblečení, domácích spotřebičů a dalšího zboží.

Elgiganten

Elgiganten je přední švédský prodejce elektroniky a spotřební elektroniky. Mají rozsáhlou nabídku produktů od televizorů a počítačů po domácí spotřebiče a mobilní telefony.

Prisjakt

Prisjakt je populární srovnávač cen ve Švédsku. Zákazníci mohou porovnávat ceny produktů od různých prodejců a najít nejlepší nabídky.

Tradera

Tradera je švédská online aukční platforma, která se zaměřuje na prodej použitého zboží. Je to oblíbená volba pro švédské zákazníky, kteří hledají výhodné nabídky na různé produkty.

Zalando

Zalando je přední evropský online obchod se zaměřením na módu a obuv. Mají rozsáhlou nabídku od švédských i mezinárodních značek.


I když je Amazon Marketplace relativně novým online tržištěm na švédského e-commerce, jeho globální dosah, silná logistika a široká nabídka produktů mu poskytují konkurenční výhodu. 


Kdo jsem

Jmenuji se Gabriela a pomáhám prodejcům s Amazon Marketplace od roku 2014.


Chystáte se prodávat na Amazon Marketplace?

Připravila jsem pro vás dva důležité návody, online kurzy, které vám ušetří spoustu času, práce i probděných nocí.

1. Jak začít prodávat na Amazonu

  • Přemýšlíte o prodeji na Amazonu?
  • Máte založený prodejní účet a potřebujete poradit s dalšími kroky?
  • Nevíte jak připravit grafiku a texty produktů pro Amazon?
  • Nejste si jistí, že vás Amazon Seller Central je dobře nastaven?

2. Online návod na založení prodejního účtu na Seller Central Amazonk

Na začátku vaší cesty je založení prodejního účtu na Amazonu. Tento proces je přísný a pro některé prodejce i složitý.

Poslechněte si video, kde vám vysvětlím, proč tento online průvodce založením prodejního účtu na Amazonu vzniknul.