Jaké produkty prodávat na Amazonu?

01.04.2022

Prodej na Amazonu nabízí jednoduchý způsob, jak můžete své produkty nabídnout širšímu spektru zákazníků. Odhadnout, kterým produktům se však bude opravdu dařit a vy z nich budete generovat zisky, nemusí být zrovna jednoduché. Vždy se ale můžete přiučit od zkušenějších prodejců, kteří mají již Amazon a trh s ním spojený dokonale zmapovaný.

Jak vybrat produkt na prodej na Amazonu?

Ještě, než se pustíte do prodeje na Amazonu, měli byste vsadit na zkušenosti již zaběhlých prodejců. Ti se totiž sami přesvědčili o tom, že vstup na největší e-commerce platformu není zrovna jednoduchý. V první řadě byste se tedy měli zaměřit na výběr samotných produktů, které budete na Amazonu prodávat.

U nich není důležité pouze to, co nabízí, ale i náklady, které budete muset vynaložit na jejich uskladnění a přepravu. Zpočátku se tak vyplatí vybírat především mezi produkty, které jsou lehké a jejich přeprava je snadná. Podle průzkumů se vyplácí prodávat spíše levnější produkty, které jdou díky nízké ceně rychleji na odbyt. Ve zkratce tedy vyberte jednoduché, lehké a levné produkty a ty prodávejte na Amazonu. Další tipy a triky vám nabídne amz GUIDE v podobě ebook ke stažení zdarma.

Které produkty se vyplatí na Amazonu prodávat?

Když už víte, jak vybrat produkt na Amazon, můžete přistoupit k přidávání konkrétního zboží na váš účet. Spolehnout se můžete buď na svůj vlastní průzkum, nebo se soustředit na již vytvořené žebříčky nejprodávanějšího zboží na Amazonu.

Mezi nejprodávanější produkty se řadí:

  • knihy
  • oblečení
  • elektronika
  • hračky

To však neznamená, že byste měli vybírat pouze z těchto produktů. Můžete najít i mezeru na trhu a pokusit se ji vyplnit - takový krok je ale mnohem riskantnější, a tudíž bude pravděpodobně vyžadovat větší kapitál a také trpělivost. Pokud se chcete dozvědět více, jak na Amazon, můžete si pročíst tento ebook ke stažení zdarma.


Přemýšlíte nad vstupem na marketplaces? Pomůžeme vám se založením prodejního účtu, listingem produktů, nebo napojením na váš e-shop. 

Napsala jsem pro vás e-book: Jak začít prodávat na Amazonu

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Potřebujete pochopit základní Amazon pojmy
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book ke stažení ZDARMA

  • Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů. Materiály zasílané ode mě, se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti podnikání na internetových tržištích (online marketplaces). Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Já, Gabriela Bernatová amz GUIDE s.r.o., IČ: 25045628, je na základě vašeho souhlasu budu zpracovávat podle zásad o zpracování a ochrany osobních údajů.