Vendor Central

Vendor Central je platforma na Amazonu, která umožňuje výrobcům a velkým distributorům prodávat své produkty přímo Amazonu. Je určena pro prodejce, kteří prodávají své zboží prostřednictvím modelu "Wholesale" (velkoobchodní prodej) nebo "First Party" (prodej od výrobce přímo Amazonu).

Prodejci ve Vendor Centralu prodávají své zboží na velkoobchodní bázi Amazonu, který pak nakupuje produkty přímo od nich a je zodpovědný za jejich prodej a distribuci. V tomto modelu je prodávající považován za dodavatele a Amazon za prodejce.

V rámci Vendor Centralu mají prodávající přístup k různým nástrojům a funkcím, které umožňují správu zásob, cen, marketingových kampaní a dalších aspektů prodeje. Prodávající mají také možnost nabízet své produkty jako doporučené výrobky Amazonu, což může zvýšit viditelnost a prodeje.

Je důležité poznamenat, že Vendor Central je odlišné od Seller Centralu, což je platforma určená pro třetí strany (prodejce) prodávající své výrobky prostřednictvím modelu "Third Party" (prodej na Amazonu jako samostatný prodejce).