3 důvody proč prodávat na Amazon.nl

27.09.2020

Amazon finálně v roce 2020 vstupuje na nizozemský trh a já Vám prozradím 3 důvody, proč nabídnout na tomto trhu své výrobky.

 Amazon je v Nizozemsku k dispozici od roku 2014, ale pouze jako prodejce elektronických knih. V roce 2020 se tento celosvětový gigant rozšířil a nabízí zákazníkům široký sortiment zboží na adrese www.amazon.nl/.

 Zvěsti z roku 2019 se naplnily. Amazon informoval včas stávající obchodníky a nabídnul jim expanzi na holandský trh. Přístup na správu produktů je přes Seller Central, stejně jako pro ostatní evropské trhy.

 Nizozemský e-commerce trh ovládá dlouhodobě Bol.com. Amazon začal v Nizozemsku v roce 2013 vývojovým centrem v Haagu, což bylo vzhledem k postavení země jako daňového ráje, logickým krokem. V roce 2018 společnost Amazon otevřela svou první kancelář v Amsterdamu. Amazon neměl do roku 2020 v Nizozemsku své distribuční centrum. Online nakupující žijící v Nizozemsku si buď museli objednat výrobky prostřednictvím německého Amazon webu, nebo použít alternativy, jako je bol.com.

Rok 2020 tedy nabídne souboj Amazonu a Bolu v přímém přenossu.

3 důvody, proč vstoupit na Nizozemský trh:

  1. Zajímavý trh, kde téměř 97% populace v produktivném věku nakupuje online.
  2. Díky společnému Seller Central je možné některé produkty automatickým nastavením ceny na kartě produktu propsat na nizozemský Amazon
  3. E-commerce v Nizozemsku měl v roce 2019 obrat 25,8 miliardy eur. To je nárůst o 7 procent ve srovnání s rokem 2018.


Řešíte vstup na Amazon Marketplace? Pomůžeme vám.

Napsala jsem pro vás e-book: Jak začít prodávat na Amazonu

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Potřebujete pochopit základní Amazon pojmy
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book ke stažení ZDARMA

  • Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů. Materiály zasílané ode mě, se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti podnikání na internetových tržištích (online marketplaces). Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Já, Gabriela Bernatová amz GUIDE s.r.o., IČ: 25045628, je na základě vašeho souhlasu budu zpracovávat podle zásad o zpracování a ochrany osobních údajů.