Švédský Amazon

07.09.2022

Švédsko je jednou z předních zemí v oblasti elektronického obchodování v severní Evropě. Mnoho spotřebitelů z Finska, Dánska a Norska nakupuje online právě na švédských stránkách a online tržištích. Není tedy nejspíše překvapením, že v první desítce největších švédských internetových obchodů je kromě místních hráčů, také Amazon Sweden.

Online obchod ve Švédsku se liší od ostatních odvětví online maloobchodu v severských zemích nebo ve Skandinávii tím, že švédské webové stránky používá mnoho online nakupujících ze sousedních zemí. Švédské online obchodování je natolik dobře zavedené i proto, protože země má vysoké pokrytí internetem, který zde používá 97 % celkové populace.


Proč vstoupit na online trh Amazon Švédsko?

Pokud jste na trhu noví, pak jsou online tržiště skvělou cestou, kterou si můžete zvolit pro zvýšení návštěvnosti vašeho eshopu, budování značky a hlavně zvýšení obratů. Vše, co pro to potřebujete, je založit si prodejní účet na Amazonu, a pak už jen nahrát vaše produkty a začít prodávat. Nevíte jak si založit prodejní účet na Amazonu? Mám pro vás jednoduchý online návod, kde vás provádím krok za krokem zakládáním prodejního účtu na Amazon marketplace. A nebojte, nebude ve švédštině :-).


Proč ve Skandinávii využívají služby Amazonu?

Ve skandinávských zemích je obecně vše daleko. A proto obyvatelé severského kontinentu využívají službu Amazon Prime, díky které mohou za předplatné 59 SEK měsíčně nebo 549 SEK ročně využívat nejen bezplatné doručení domů nebo do výdejních míst a to již následující den. To vše u milionů položek a bez minimální hodnoty objednávky.

Proč prodávat na švédském Amazonu?

Amazon Marketplace nabízí prodejcům na švédském trhu také přístup k Amazon Advertising (Amazon Ads). Díky Amazon Ads máte možnost efektivně propagovat vaše produkty cílením na kategorie, klíčová slova, konkurenční výrobky, nebo nastavit brandové reklamy. 

S největší pravděpodobností Amazon v následujících letech získá mnohem větší podíl na švédském ecommerce trhu.  Protože od uvedení Amazon Sweden na trh uplynuly teprve 2 roky. Za ty dva roky vyrostl počet prodávajích i nakupujících...ale stále je na tomto trhu velký potenciál rychlého růstu. 


Napsala jsem pro vás e-book: Jak začít prodávat na Amazonu

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Potřebujete pochopit základní Amazon pojmy?
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book ke stažení ZDARMA

  • Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů. Materiály zasílané ode mě, se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti podnikání na internetových tržištích (online marketplaces). Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Já, Gabriela Bernatová amz GUIDE s.r.o., IČ: 25045628, je na základě vašeho souhlasu budu zpracovávat podle zásad o zpracování a ochrany osobních údajů.