Reklama na Amazonu

Amazon Ads - ACOS - ROAS

Reklamy na Amazonu zlepší viditelnost vašich produktů a značky. Cenově jsou dostupné nejen pro velké firmy, ale i pro malé prodejce. Novým prodejcům Amazon nabízí akce s kreditem zdarma. 

Reklamy na Amazonu nejsou tak komplikované jako Google Ads, ale je dobré znát důležité metriky a postupy nastavení jednotlivých reklam. 


Kdo jsem? Jmenuji se Gabriela a na Amazonu prodávám od roku 2014. 

Potřebujete nastavit Amazon Ads, připravit analýzu reklam, nebo proškolit zaměstnance?

Co je Amazon Ads?

Amazon Advertising, nazýváme také Amazon Ads a dříve se používaly názvy AMZ, nebo Amazon Marketing servisec. Je to služba Amazonu, která funguje podobným způsobem jako reklamy s platbou za proklik na Googlu. Prodejci platí pouze ve chvíli, když nakupující klikne na reklamu (bez ohledu na to, zda se zboží prodává či nikoli).

Jaký je rozdíl mezi Amazon Ads a Google Ads?

Sledování konverzí pomocí Amazon Ads je jednoduché: objednávky a příjmy budou automaticky sledovány pro jakýkoli produkt, který inzerujete. Na druhou stranu Google Ads vyžaduje, abyste na svém webu vytvořili vlastní konverzní akce pro každou událost, kterou chcete měřit, ať už jde o nákup nebo odeslání formuláře pro zájemce.

Vyplatí se inzerovat na Amazonu?

Krátká odpověď na tuto otázku je ano. Využívání možnosti reklam (Amazon Ads) na marketplace, kde se kupující již nacházejí a jsou připraveni provést nákup, má smysl.

Kolik stojí reklama na Amazonu?

Můžete začít inzerovat na maximálně 5 až 10 EUR za den, i když nejúspěšnější kampaně stojí alespoň 50 až 100 EUR za den. Neexistuje správný denní rozpočet. Vaše výsledky závisí na nastavení kampaní. Zákazníků, kteří hledají vaše zboží na Amazonu je spousta. 

Zvyšují reklamy na Amazonu prodeje?

Puštěním reklamy na Amazonu vystavuje vaše produkty lidem, kteří jsou připraveni nakupovat. Inzerce na Amazonu je proto pro vaši společnost jedním z nejlepších způsobů, jak nejen v roce v roce 2023 zvýšit prodeje na Amazonu, ale také vybudovat značku, za kterou se budou klienti na Amazon vracet.