Amazon Brand Registry

11.01.2020

Jako prodejci na Amazonu můžete zaznamenat problémy s paděláním, nebo se změnami produktového obsahu třetí stranou. Jak vám pomůže Amazon Brand Registry ochránit značku?

Představte si, že jste vymysleli unikátní produkt, prodáváte ho na Amazonu a nějaký podvodník ho začne padělat. Dobré jméno značky se řítí do propasti.

Amazon Brand Registry naštěstí poskytuje šikovnou sadu nástrojů, které vám jako prodejcům pomůže vyhnout se těmto problémům.

Amazon Brand Register = ochrana unikátnosti značky

Pro majitele značek znamená zápis do Registru přístup k výkonným nástrojům, které pomáhají chránit značku. Včetně textů, obrázků i prediktivní automatizace.

3 důvody, proč se vyplatí používat registr značek na Amazonu

Podle Amazonu je v Registru registrováno více než 60 000 značek po celém světě. Zájem je dán řadou výhod, které Registr nabízí:

1. Přesné znázornění značky

Registr vám dává větší kontrolu nad produktovými stránkami, které využívají vaši značku. Zákazníci tak uvidí správně všechny údaje o značky i její poselství.

2. Nástroje pro přehlednou kontrolu značky

Amazon Brand Registry zjednodušuje vyhledávání případů s potenciálním "porušení práv značky" za pomoci vlastních funkcí určených speciálně pro značky:

 • Globální vyhledávání: Hledání obsahu v různých obchodech Amazonu ze stejné obrazovky, aniž byste museli kdykoli odcházet.

 • Hledání obrázků: Nalezení seznamů produktů na Amazonu, které odpovídají vašim produktům nebo logům pomocí obrázků.

 • Hromadné vyhledávání ASIN: Hromadně vyhledejte ASIN nebo URL produktů, abyste rychle prozkoumali a nahlásili potenciální porušení obsahu.

Když projdete všechny seznamy, Amazon Brand Registry vám poskytne jednoduché postupy, díky kterým může Amazon podniknout příslušná opatření.

3. Proaktivní ochrana značky

Čím více o své značce Amazonu prozradíte, tím lépe vás dokáže ochránit díky specializovaným prediktivním operacím, které se odhalují a odstraňují porušení vaší značky.

Proaktivní ochrana Amazon Brand Registry například pomáhá:

 • Detaily produktů, které nesprávně používají výrazy chráněné ochrannou známkou.

 • Obrázky, které sice obsahují vaše logo, ale nejsou na nich produkty vaší značky.

 • Prodejci přepravující produkty ze zemí, ve kterých svou značku nevyrábíte, ani nedistribuujete.

Amazon Brand Registry: Způsobilost a aplikace

Čekají vás 3 kroky:

Krok 1: Zkontrolujte požadavky způsobilosti

Chcete-li se přihlásit do Amazon Brand Registry, musí mít vaše značka aktivní registrovanou ochrannou známku v každé zemi, do které se chcete zaregistrovat.

Krok 2: Přihlaste se do Amazon Brand Registry

Pokud je značka způsobilá, dalším krokem je přihlášení do Amazon Brand Registry. Pokud jste na Amazonu prodejcem, přihlásíte se pomocí stávajících přihlašovacích údajů.

Krok 3: Zaregistrujte svou značku

Chcete-li zaregistrovat značku, musíte poskytnout informace:

 • Název značky, který má aktivní registrovanou ochrannou známku.

 • Přidružené číslo ochranné známky.

 • Seznam kategorií produktů (např. oblečení, sportovní zboží, elektronika), ve kterých by měla být prodávána vaše značka.

 • Seznam zemí, kde se vyrábějí a distribuují produkty vaší značky..

Amazon disponuje celosvětovým týmem "vyšetřovatelů", kteří jsou k dispozici nonstop, aby pomáhali chránit značku a řešili problémy s porušováním.

Řešíte vstup na Amazon Marketplace? Pomůžeme vám.

Napsala jsem pro vás e-book: Jak začít prodávat na Amazonu

 • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
 • Potřebujete pochopit základní Amazon pojmy
 • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book ke stažení ZDARMA

 • Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů. Materiály zasílané ode mě, se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti podnikání na internetových tržištích (online marketplaces). Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Já, Gabriela Bernatová amz GUIDE s.r.o., IČ: 25045628, je na základě vašeho souhlasu budu zpracovávat podle zásad o zpracování a ochrany osobních údajů.