Kódy produktů na Amazonu

15.08.2019

EAN, ASIN, SKU, UPC a jak se v kódech produktů na Amazonu vyznat?

Kód GTIN  číslo globální obchodní položky

GTIN je typ čárového kódu, který zastřešuje kódy UPC a EAN. Je to obvykle číselný údaj skládající z 12 až 14 číslic. Každýprodukt má vlastní GTIN.

UPC je kód využívaný hlavně v severní Americe

Čárový kód UPC je 12 místný univerzální kód produktu používaný převážně v Severní Americe. Když se zaregistrujete pro číslo UPC, obvykle obdržíte snímatelný čárový kód.

Pro zalistování produktu na americkém Amazonu potřebujete UPC kód. Bez tohoto kódu produkt nezalistujete.

EAN kódy

EAN je 12 nebo 13 místné číslo evropského kódování. Je to v  ekvivalent amerického UPC. Kód EAN získáte prostřednictvím oficiálního orgánu GS1 pro vydávání EAN kódů.

ISBN  starý známý kód pro knihy

ISBN znáte. Je to mezinárodní standardní číslo pro označování knih. Má délku 10 nebo 13 číslic v závislosti na tom, kdy byla kniha vydána. Všechny knihy publikované po 1. lednu 2007 už mají výhradně 13 místný ISBN.

Kód FNSKU Amazonský kód pro sledování produktů

FNSKU je v podstatě čárový kód UPC, který Amazon využívá pro sledování produktů ve svých skladech. Jsou to kódy, které skenují a které odpovídají vašim ID záznamům.

Pokud je váš produkt označen také snímatelným čárovým kódem UPC, budete ho muset přelepit právě FNSKU. FNSKU je pro vás jako pro prodejce jedinečný a vždy zůstane stejný pro konkrétní ASIN.

Kód ASIN interní katalogové číslo Amazon

Standardní identifikační čísla Amazon jsou jedinečné kódy obsahující 10 písmen či čísel, které identifikují položky.

U knih je kód ASIN stejný jako číslo ISBN, ale pro všechny ostatní produkty se při nahrávání položky do katalogu Amazon vytvoří nový kód ASIN. Kód ASIN může vypadat například takto: B00005N5PF.


Řešíte vstup na Amazon Marketplace? Pomůžeme vám.

Napsala jsem pro vás e-book: Jak začít prodávat na Amazonu

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Potřebujete pochopit základní Amazon pojmy
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book ke stažení ZDARMA

  • Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů. Materiály zasílané ode mě, se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti podnikání na internetových tržištích (online marketplaces). Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Já, Gabriela Bernatová amz GUIDE s.r.o., IČ: 25045628, je na základě vašeho souhlasu budu zpracovávat podle zásad o zpracování a ochrany osobních údajů.