Amazon Prime

01.06.2022

Pokud jste zabrousili do nákupních vod Amazonu, jistě jste už zahlédli sousloví Amazon Prime. Tuto službu začal e-commerce gigant nabízet již roku 2005 po celém USA, kdy členství zaručovalo bezplatné doručení objednaného zboží do 2 dnů v rámci všech sousedních Spojených států. Od roku 2007 se služby Amazon Prime postupně zpřístupnily zbytku světa.

V těchto dnech čítá množství členů tohoto věrnostního programu již neuvěřitelných 200 milionů, tak se pojďme podívat, proč tomu tak je.

Jaké výhody přináší zákazníkovi členství v Amazon Prime?

Amazon Prime je placená doplňková služba nadnárodní společnosti Amazon. Za měsíční poplatek 14,99 USD/měsíc nebo roční poplatek 139 USD/rok získáte spoustu výhod.

Být mezi Prime members už dávno neznamená pouze doručení zdarma, ale také přístup k exkluzivním nabídkám Prime Day či jiným exkluzivním slevám, které jsou pouze pro členy. Jednou z největších výhod členství je ale nesporně přístup k službě Prime Video, která nabízí bezplatné streamování filmů a televizních pořadů, jejichž knihovnu Amazon neustále rozšiřuje. Služba Prime Video je velmi oblíbená i v Česku.

Pokud stále váháte, zda-li tato služba stojí za předplatné, můžete využít 30-ti denní zkušební období. Během těchto dní při jsou vám všechny výhody členství Amazon Prime dostupné zcela zdarma a své členství můžete kdykoli zrušit.

Je tato služba dostupná po celém světě?

Od roku 2005, kdy byl Amazon Prime dostupný pouze v USA se tato služba postupně rozšířila a od roku 2021 ji nabízí ve většině zemí světa. Členství si tedy mohou předplatit lidé žijící v Rakousku, Austrálii, Belgii, Brazílii, Kanadě, Číně, Francii, Německu, Indii, Irsku, Itálii, Japonsku, Lucembursku, Mexiku, Nizozemsku, Polsku, Portugalsku, Saúdská Arábii, Singapuru, Španělsku, Švédsku, Turecku, Spojeném království a USA.


Přemýšlíte nad vstupem na marketplaces? Pomůžeme vám se založením prodejního účtu, listingem produktů, nebo napojením na váš e-shop.

Napsala jsem pro vás e-book: Jak začít prodávat na Amazonu

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Potřebujete pochopit základní Amazon pojmy
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book ke stažení ZDARMA

  • Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů. Materiály zasílané ode mě, se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti podnikání na internetových tržištích (online marketplaces). Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Já, Gabriela Bernatová amz GUIDE s.r.o., IČ: 25045628, je na základě vašeho souhlasu budu zpracovávat podle zásad o zpracování a ochrany osobních údajů.