Jak prodávat na Amazonu?

15.09.2021

Jak prodávat na Amazonu v roce 2021? Které zboží je pro Amazon marketplace vhodné? Jaký typ prodeje zboží si zvolit? Na jakém Amazon trhu začít? 

 Ať už máte zavedené podnikání v oblasti internetového obchodu, skvělý nápad na nový produkt, nebo máte jen vášeň pro prodej, zde je důvod, proč by vaše další kroky měly jít cestou Amazonu.

 Není žádným tajemstvím, že zákazníci na celém světě milují Amazon. V roce 2021 má Amazon přes 200 milionů předplatitelů Prime. 147 milionů je v USA. Prime je služba Amazonu, která obsahuje balíček zvýhodnění. Brzy vám napíši článek na téma Prime. Ale pouze pro ukázku. Jako Prime zákazník v Německu získáte za 7,99 EUR / měsíčně neomezený přístup k hudbě, elektronickým knihám, filmům, online vysílání a dopravu zdarma. Zákazníci mají k Amazonu důvěru a zůstávají mu věrni. 

Pojďme se podívat na důvod, proč říci Amazonu ANO

300 milionů aktivních zákazníků ve více než 180 zemích

Začátky na Amazonu nejsou jednoduché. Již samotné založení prodejního účtu bývá pro nezkušeného prodejce časově náročné. Následné nastavení produktů závisí na kategorii produktu. Vše má své podmínky a pravidla. 

Gabriela radí

Jak prodávat na Amazonu? S rozmyslem. Spočítejte si náklady při prodeji FBM a FBA. Udělejte si analýzu jednotlivých trhů. Nastavte správně cenotvorbu. 

Kdy se vydat cestou FBM?  FBM je působ prodeje, kdy expedujete zboží ze svých skladů přímo zákazníkovi. Představují přibližně 60% prodejů fyzických produktů na Amazonu. Tento způsob prodeje doporučuji novým zákazníkům, kteří nabízí exkluzivní zboží, zboží větších rozměrů, zboží na které je zákazník ochoten počkat.

Prodeje FBA Amazon velmi propaguje. Nicméně ne každý produkt je pro FBA vhodný. FBA je uskladnění zboží na Amazon skladech. Zavazuje vás to k plátcovství DPH v zemích, kde zboží leží na skladě. Zavazuje vás to k platbě za naskladnění i uskladnění. U tohoto typu prodeje je důležité mít přehled nad náklady a pohlídat si marži. 

Amazon marketplace má pro české výrobce potenciál. 

Na jakém Amazon trhu začít? Amazon nemá hranice. Je důležité udělat si analýzu trhů a na základě té bude rozhodnutí jistě jednodušší. Tuto analýzu vám ráda vypracuji.

Moje rada do začátku na Amazonu? Vyvarujte se začátečnických chyb a spolupracujte při zakládání účtu, listování produktů a nastavování reklam s profesionály. 

Řešíte vstup na Amazon Marketplace? Pomůžeme vám.

Napsala jsem pro vás e-book: Jak začít prodávat na Amazonu

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Potřebujete pochopit základní Amazon pojmy
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book ke stažení ZDARMA

  • Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů. Materiály zasílané ode mě, se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti podnikání na internetových tržištích (online marketplaces). Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Já, Gabriela Bernatová amz GUIDE s.r.o., IČ: 25045628, je na základě vašeho souhlasu budu zpracovávat podle zásad o zpracování a ochrany osobních údajů.