Nejčastější otázky o Amazonu

FAQ

Co je prodej na Amazonu?

Prodej na Amazonu je program, který umožňuje jednotlivcům i firmám prodávat své produkty na prodejních platformách firmy Amazon po celém světě.

Můžeme na Amazonu prodávat jakékoliv produkty?

Na Amazonu můžete prodávat spousty produktů. Pro zařazení určitých produktů do určitých kategorií může být vyžadováno předchozí schválení. 

Proč by naše firma měla prodávat na Amazonu?

Je mnoho důvodů. Např. to, že prodejem svých produktů na amazonu oslovíte stovky milionů zákazníků. Podle zvoleného trhu..v Americe, Evropě, nebo Asii. 

Jaké produkty nemohu na Amazonu prodávat?


Některé produkty nemohou být prodávány, protože nejsou v souladu s právními nebo regulačními omezeními dané země (například léky na předpis), nebo zásadami Amazonu.

Náklady u Amazonu

Kolik stojí prodej přes FBA?

Náklady na prodej produktů programem FBA se velmi liší v závislosti na několika faktorech, včetně velikosti a hmotnosti produktu, který prodáváte. 

Je potřeba počátat s náklady na Profesionální prodejní plán 39,99 $ +  Poplatek za prodanou položku + Poplatek za naskladnění ( jednorázový)  + Poplatek za sklad ( měs.).

Doprava

Kolik stojí doprava při prodeji přes FBA?

V případě prodeje přes FBA se o cenu dopravy staráte pouze při naskladňování produktů na sklad Amazonu. Další náklady na dopravu jsou zahrnuty v poplatcích Amazonu.

Kolik stojí doprava při prodeji formou FBM?

FBM je forma prodeje, kdy si zboží zasíláte zákazníkovi z vlastního skladu. Doporučujeme v Evropě využívat služby Zásilkovny. Nicméně určitě je dobré poptat více dopravců. 

Prodej zboží na Amazonu

Jak spravuji svůj prodejní účet na Amazonu?

Svůj účet spravujete přes "Seller Central". Seller Central  je web, na kterém spravujete prodejní účet, přidáváte informace o produktu, aktualizujete zásoby, spravujete objednávky a spravujete platby.

Jak na Amazon vkládám zboží?

Máte více možností. Na stránkách produktu Amazon použijte tlačítko Prodat na Amazonu. Pomocí funkce Přidat produkt ve službě Seller Central přidáte jeden produkt. V případě prodeje více typů produktů doporučuji použít excelovou tabulku.